Aktualności / Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Podgórzu

Szanowni Państwo, 

Komisja konkursowa w składzie : 

mgr Monika Wójcik – Wic, nauczyciel j. polskiego, SP 26;

Mariusz Kuś, dziennikarz radiowy i z-ca dyr. Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora;

Joanna Miczałowska, Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora;

Jacek Szymański, Muzeum Etnograficzne przy Placu Wolnica

mgr Beata Mężyk, nauczyciel j. polskiego, SP 26; 

mgr Anna Twardy, nauczyciel j. polskiego, SP 26; 

mgr Roman Baran, nauczyciel historii, SP 26; 

mgr Ryszard Sadkowski, nauczyciel informatyki, SP 26; 

decyzją z dnia 15 listopada 2017r.  ma zaszczyt ogłosić wyniki Konkursu Wiedzy o Podgórzu  w    poniższych kategoriach: 

 

Praca literacka „Eksponaty mają głos” 

I m.  Oliwia Osadcow, 7a, SP 47 , „W cieniu dębu” 

         Michał Dudek, 7a, SP 29, „Menażka” 

II m.  Kinga Gądek, 6a, SP 26, „Świadek historii” 

          Kamila Przytuła, 7d, SP 47, „Rowerowe wspomnienia” 

III m. Piotr Ozga, kl.7, SP 137 „Moja historia” 

Wyr. Oliwia Stojanowska, 7a, SP 29, „Westchnienie Podgórskiego Krzesła” 

 

Prezentacje multimedialne – „Historia Podgórza  od czasów najdawniejszych do  roku 1915” 

I m.     SP 65        43p. 

II m.    SP 47        37p. 

III m.   SP 29        36p. 

 IV m.  SP 26        34p. 

V m.   SP 8           25p. 

SP 137       —    

 

Filmy – „Historia Podgórza i jego mieszkańców w  czasie II wojny światowej”

 I m.   SP 29  ex aequo   SP 26  

II m.   SP 47 

III m.  SP 65 

 

Test wiedzy kl.4 -5 

I m.     SP 26 :   Nina Basta, Weronika Łata, Antoni Przebinda                            43p. 

II m.  ——

III m.   SP 29:    Jan Lulewicz, Benedykt Krawczuk, Michał Wierzbicki               36p. 

            SP 137:  Przemysław Jopek, Filip Bentkowski, Paweł Słowik                  35p. 

 

Test wiedzy kl.6 -7 

I m.       SP 47:   Garaś Bartosz, Furtak Mikołaj, Więcławski Tomasz                  38p. 

II m.  ——

III m.    SP 26:   Kinga Gądek, Aleksandra Flisak, Joanna Bartoń                        32p.  

             SP 8:     Zimny Szymon, Szwugier Bartosz, Krzyż Filip                           30p.  

 

 „Selfie z zabytkiem” 

I m.      Adam Pasierb,  SP 26 

            Aleksandra Indyk,   SP 65 

II m.    Szymon Sekunda, SP 26  

           Jagoda Furtak,  SP 47 

III m.   Filip Rudzki,  SP 8 

WYRÓŻNIENIA:    Maks Majewski, SP 47  

                              Maciej Nowakowski, SP 26 

                              Marcin Polak, SP 26 

                              Sofia Lubomirska, SP 26 

 

Makiety 

I m. kl. 2b, SP 26 – Plac Bohaterów Getta (Marcin Polak, Zofia Podskoczy, Vanessa Poeckh,

                                   Wojciech  Targosz, Emilia Kamińska, Paulina Stasiak-Wilczak)

        kl. 2b, SP 26 – Rynek Podgórski (Adam Pasierb, Jan Gronowski, Kalina Wicher, Martyna  

                                   Kasinowicz, Daria Błachno, Mikołaj Wróbel) 

II m. kl. 3f, SP 47 – Park Bednarskiego 

        kl.2b, SP 47 

III m. kl.1a, SP 8  

Wyróżnienia:  3d, SP 26 – Fort 31  

                        2a,SP 26 – Pl. Bohaterów Getta  

                        2a, SP 26 – Kościół św.Benedykta 

                        2a – Anna Kordykiewicz, SP 26   

                        3d, SP 26 – Kościół św.Benedykta  

                         kl.1, SP 65 

                         kl.1, SP 65 

 

Nagroda specjalna 

SP 29   za przygotowanie scenki rodzajowej na temat postaci Antoniego Stawarza. 

 

Rozdanie nagród 

Wszystkich nagrodzonych (miejsca I – III) i wyróżnionych serdecznie zapraszamy na   podsumowanie Konkursu w dniu 1 grudnia 2017r. o godz. 10.00 w  Muzeum Podgórza , ul. Limanowskiego 51. 

Zapraszamy także reprezentację SP 29 do zaprezentowania scenki na temat Antoniego Stawarza oraz laureatów I miejsca w kategorii Prezentacja (SP 65) i Film (SP 29 i SP 26) do   odtworzenia materiałów multimedialnych.  

Organizatorzy