Aktualności / #DajżeKompa

Informacja od Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Krakowskie firmy we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa rozpoczęły akcję #DajżeKompa. W jej ramach darczyńcy przekazują sprzęt komputerowy, który nie jest im już potrzebny i po przygotowaniu do użytkowania i zdezynfekowaniu trafi do krakowskich uczniów za pośrednictwem paczkomatów. Sprzęt ma być przekazywany uczniom na zawsze, nie tylko na czas nauki zdalnej. Do udziału w akcji, za pośrednictwem strony www.dajzekompa.pl, mogą być zgłaszani uczniowie i nauczyciele z Krakowa. Projekt jest tak zaplanowany, żeby w pierwszej kolejności pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących.

Równocześnie nadmieniam, że do udziału w akcji można zgłaszać także potrzebujących nauczycieli, w pierwszej kolejności akcja kierowana będzie do uczniów, w drugiej kolejności do nauczycieli.

Informacje dotyczące akcji #DajżeKompa, w tym formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć na stronie www.dajzekompa.pl oraz na Facebooku. W załączeniu przesyłam również materiały graficzne, które można wykorzystać, jeżeli będą Państwo zainteresowani publikacją informacji na temat akcji #DajżeKompa na stronach internetowych szkół.

Ewa Całus

Dyrektorka Wydziału Edukacji