100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI – logo

PODZIĘKOWANIE

Dziękuję wszystkim Rodzicom za wspieranie biblioteki szkolnej poprzez dary książek dla uczniów.

Szczególnie dziękuję w imieniu swoim i uczniów WYDAWNICTWU OTWARTEMU za przekazanie książek dla młodzieży, które wzbogaciły księgozbiór biblioteki szkolnej, umożliwiając

uczniom sięganie po dobrą i najnowszą literaturę.

Polecane dla młodzieży:

NEVER NEVER – C.Hoover, T.Fisher

Tajemnicza i intrygująca powieść dla młodzieży.

Charlie i Silas nie wiedzą kim są, skąd pochodzą, nie pamiętają co wydarzyło się chwilę wcześniej. Nie pamiętają nawet ,że się znają i kim są dla siebie. Fotografie, notatki maja im pomóc w odkryciu własnej tożsamości.

CZERWONA KRÓLOWA – Victoria Aveyard

Poznaj historię Mare, pozornie zwyczajnej dziewczyny z
problemami, która okazuje się mieć wyjątkowe i nadzwyczajne umiejętności…

Pierwszy tom „Czerwona Królowa”, noszący taki sam tytuł jak seria – to niezwykła fantastyka dla młodzieży. W bibliotece można wypożyczyć 3 książki serii. Wkrótce ukaże się finałowy tom „Wojenna burza”.

W październiku podczas Targów Książki – 28.10.2018, będzie można osobiście spotkać się z autorką bestsellerowej serii pt. „Czerwona Królowa” -Victorią Aveyard.

BIBLIOTEKA:

Biblioteka stanowi centrum informacyjne i medialne w szkole.

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Można tu wypożyczyć książki, odnaleźć potrzebne informacje, poczytać czasopisma, odrobić lekcje.

Tutaj mają miejsce wystawy i imprezy czytelnicze, spotkania autorskie a także konkursy. Jednym z nich jest Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, organizowany w naszej szkole co roku.

Raz w roku uczniom wyróżniającym się w czytaniu książek przyznawane są złote i srebrne karty czytelnika.

W sprawnym działaniu biblioteki pomagają uczniowie – łącznicy z biblioteką, którzy również prowadzą akcję czytania młodszym kolegom wybranych przez siebie książek.

Regulamin Biblioteki
Regulamin Wypożyczania i udostępniania Podręczników