Z ZIELONEJ PÓŁKI

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” jest pierwszą częścią 15-tomowej serii (która w całości znajduje się w bibliotece szkolnej) napisanej przez Rafała Kosika.

Książka opowiada o trójce przyjaciół – uczniów 1 klasy gimnazjum, którzy rozwiązują arcytrudną sprawę szajki złoczyńców okradających banki w niesamowity sposób. Pozornie nieważne wydarzenia prowadzą na 50 piętro Silver Tower. Tam wszystko się rozwiąże ostatecznie. A może nie?

Warto sięgnąć po kolejne części serii, żeby się przekonać. Duchy, skarby, sztuczne inteligencje, przyjaźń. Jak to wszystko połączyć z szarą codziennością i utrzymać w tajemnicy?

Olga

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Dzień 25 marca to Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto zostało po raz pierwszy zorganizowane w 2003 roku z inicjatywy członków angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego.

Z tej okazji 1 kwietnia zaprosiliśmy wszystkich chętnych uczniów do wspólnej zabawy. Gandalf rozdawał uczniom na przerwach karty gry czytelniczej, na której należało zaznaczyć symbole fragmentów książki Bractwo Pierścienia opowiadające o urodzinach Bilbo Bagginsa. Podczas lekcji Gandalf razem z elfami w młodszych klasach czytali zagadki z Hobbita.

Pasowanie na czytelnika

Na początku lutego uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami szkolnej biblioteki. Uroczyste pasowanie na czytelnika odbyło się przy udziale Króla wszystkich Książek, Pippi Pończoszanki i Kota w butach. „Pierwszaki” wysłuchały „Próśb Książki”, odpowiadali na pytania – zagadki i na końcu złożyli przyrzeczenie.

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

W ostatnich dniach stycznia, jak co roku odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania. Jury wyłoniło 4 finalistów z poszczególnych grup wiekowych, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania. Są to: Piotr Barcentewicz, Nikola Borczyńska, Piotr Guratowski i Karolina Dura.

Wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania zdobył Piotr Guratowski.

Gratulujemy!

Podziękowanie

Tuż przed Świętami czekała na nas miła niespodzianka – prezent, w postaci książek. Uczniowie SP 26 składają ogromne podziękowania WYDAWNICTWU OTWARTEMU za przekazanie bibliotece szkolnej wielu nowych książek dla dzieci , m.in. o misiu Paddingtonie, Mikołajku, Bolku i Lolku, oraz książek dla młodzieży. Każdy znajdzie wśród tych pozycji coś dla siebie.

Jeszcze raz dziękujemy!          czytelnicy

NPRCZ

W listopadzie nasza szkoła, a konkretnie biblioteka otrzymała masę książek w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA. Można wypożyczać i czytać – w święta, ferie i długie zimowe wieczory. Każdy znajdzie coś dla siebie.         Zapraszamy!

SPOTKANIE Z RAFAŁEM KOSIKIEM

W ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci uczniowie z koła Biblioteki uczestniczyli w spotkaniu z Rafałem Kosikiem. Jest to autor znanych powieści science- fiction dla dorosłych i młodzieży. Najbardziej znany jest z serii książek „Felix, Net i Nika”, a także dla nieco młodszych  „Amelia i Kuba”. Spotkanie było między innymi o najnowszej książce „Felix, Net i Nika oraz koniec świata jaki znamy”. Autor  zdradził kilka wątków i poruszył temat survivalu, który też wiąże się z fabułą. Po spotkaniu do pana Kosika ustawiła się długa kolejka po autografy i zdjęcia.

Przed spotkaniem mogliśmy podziwiać oryginalne, duże obrazy służące jako ilustracje do książki „Poczet Królowych Polskich” A.Kaszuby-Dębskiej.

Nina

SPOSÓB NA HISTORIĘ

„Sposób na historię – tworzymy lapbooki”  to konkurs literacki dla klas 2 – 8. Zadaniem uczniów było przeczytanie wybranej książki z historii Polski i na jej podstawie wykonanie lapbooka.
W konkursie wzięło udział ok. 40 uczniów, którzy wykonali piękne i ciekawe lapbooki, wśród nich znalazły się prawdziwe perełki nagrodzone dyplomami uznania.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

.

BIBLIOTEKA:

Biblioteka stanowi centrum informacyjne i medialne w szkole.

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Można tu wypożyczyć książki, odnaleźć potrzebne informacje, poczytać czasopisma, odrobić lekcje.

Tutaj mają miejsce wystawy i imprezy czytelnicze, spotkania autorskie a także konkursy. Jednym z nich jest Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, organizowany w naszej szkole co roku.

Raz w roku, po pierwszym semestrze, uczniom wyróżniającym się w czytaniu książek przyznawane są złote  karty czytelnika.

W sprawnym działaniu biblioteki pomagają uczniowie z Koła  biblioteki.

Regulamin Biblioteki
Regulamin Wypożyczania i udostępniania Podręczników