Czasopisma szkolne

STRUGA

Szkolne czasopismo „Struga” tworzone jest w pełni przez uczniów naszej szkoły. Powstało, by każdy członek społeczności SP 26 mógł podzielić się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami i pracami.

Kim jesteśmy?

Dlaczego akurat „Struga”?

W pierwszej kolejności pragniemy zauważyć, że przynależymy do jednej społeczności, której patronuje Andrzej Strug. Jest to więc gazetka uczniów Struga. Ale struga to również rzeczownik oznaczający ‘wąski strumień, pasmo’ nasze czasopismo to tylko maleńki skrawek (strużka) tego, co dzieje się w naszej szkole i co nas fascynuje. Nie jesteśmy w stanie opisać wszystkiego, czym się interesujemy, ale staramy się, by do naszych czytelników dotarł choć kawałek świata, w którym żyjemy.

To tyle? Nie! Struga to także forma czasownika strugać, a przecież właśnie takie jest nasze zadanie szkolnej rzeczywistości nadajemy formę artystyczną. Pokazujemy to, co uczniowie tworzą (strugają) na co dzień.

„SKRZAT” to gazetka szkolna tworzona przez uczniów klas I-III, pod opieką pani Anny Głuc i Agnieszki Kmiecik