Klasy sportowe

Klasa o profilu „gimnastyka sportowa”  powstała w wyniku wieloletniej współpracy Szkoły Podstawowej nr 26 i Klubu Sportowego „Korona”. Celem było umożliwienie dzieciom doskonalenia swojej pasji, jaką jest gimnastyka sportowa, tak, aby nie kolidowała  z nauką. Dlatego treningi, które odbywają się w KS „Korona” są dostosowane do planu  lekcji.

Pierwsza klasa tego typu została utworzona w 2007 roku. Obecnie mamy 6 oddziałów o tym profilu, a od września powstanie kolejny.

W trakcie roku szkolnego nasi zawodnicy i zawodniczki ciężko pracują na treningach, ale także biorą udział w  zawodach gimnastycznych od rangi wojewódzkiej po ogólnopolską, godnie reprezentując Klub Sportowy „Korona”.

Kalendarz ZAWODÓW  Kobiet (młodziczki, juniorki młodsze i juniorki) ­– 2018

Data Nazwa Imprezy Miejsce kategoria
2018-04-7 I edycja Krakowskiej Ligi Gimnastycznej Kraków I krok Gim., Młodzik
2018-04-13 – 15 Puchar Polski Zabrze Juniorki, juniorki mł
2018-04-27 – 28 Eliminacje do OOM Nysa Junior mł
2018-05-18 – 19 Puchar Polski Zabrze Juniorki
2018-05-25 – 26 Puchar Polski Kraków Juniorki
2018-05-31 – 06-3 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Zabrze Juniorki mł
2018-06-8 – 10 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek Kraków Młodziczki
2018-06-28 – 07-1 Indywidualne Mistrzostwa Polski Gdańsk Juniorki
2018-10-19 – 21 Mała Olimpiada Szczecin Młodziczki
2018-10 II edycja Krakowskiej Ligi Gimnastycznej Kraków I krok Gim., Młodzik
2018-10-12 – 14 Puchar Polski Kraków Juniorki, juniorki mł
2018-11-16 – 17 Drużynowe Mistrzostwa Polski Olsztyn Kl.II
2018-11-23 – 24 Drużynowy Puchar Polski Nysa Młodziczki
2018-12-7 – 9 Barbórka Cup Zabrze Juniorki

Kalendarz ZAWODÓW Mężczyzn (młodzik, junior młodszy i junior) – 2018 r.

Data Nazwa Klasa Miejsce
19-24.02.2018 r. Zgrupowanie specjalistyczne III, II Nysa
09-11.03.2018 r. Konsultacje juniorów KNJ Nysa
17.03.2018 r. I edycja Małopolskiej Ligi Gimnastycznej mł, III, II Kraków (AWF)
22-24.03.2018 r. Konsultacje juniorów KNJ Szczecin
06-08.04. 2018 r. I ed. Pucharu Polski junior Nysa
13-15.04.2017 r. Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży III, II Nysa
20-22.04.2018 r. Junior Team Cup KNJ Berlin
29.04-03.05.2018 r Konsultacje juniorów KNJ Nysa/Szczecin/ Gdańsk
04-07.05.2018 r, Turniej Międzynarodowy junior Porto
12.05.2018 r. II edycja Małopolskiej Ligi Gimnastycznej mł, III, II Kraków (AWF)
25-27.05.2018 r. II ed. Pucharu Polski junior Nysa
25-27.05.2018 r. Turniej Międzynarodowy junior Budapeszt
31.05-03.06.2018 r. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży III, II Zabrze
08-10.06.2017 r. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kraków (AWF)
28.06-01.07.2018 r. Indywidualne Mistrzostwa Polski junior Gdańsk
Sierpień Zgrupowanie specjalistyczne mł, III, II
Październik Mała Olimpiada
27.10.2017 r.

 

III edycja Małopolskiej Ligi Gimnastycznej mł, III, II Kraków (AWF)
09-11.11.2017 r. Drużynowe Mistrzostwa Polski III, II Bydgoszcz
23-25.11.2017 r. Turniej Międzynarodowy- Barbórka Cup jun. Zabrze
01.12.2017 r. Finał Małopolskiej Ligi Gimnastycznej mł, III, II Kraków (AWF)
01-02.12.2017 r. Turniej Mikołajkowy III Łódź
15.12.2017 r. Test Siłowy mł, III, II Kraków