5.12.  świętowaliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ  WOLONTARIUSZA.

W tym dniu, od samego rana, częstowaliśmy pysznymi, samodzielnie upieczonymi ciastami.

Koleżanki i kolegów zaprosiliśmy także do wspólnych zabaw z nagrodami.

Po raz pierwszy wystąpiliśmy w nowych koszulkach z nadrukowanym naszym logo. Mogliśmy je zaprezentować dzięki pomocy naszego sponsora – firmy Okno Plus.  Po południu, dzięki jego wsparciu, spędziliśmy miło czas w kinie na seansie Dziadek do orzechów.

W tym dniu zbieraliśmy także datki, które przekazaliśmy fundacji Alma Spei prowadzącej domowe hospicjum dla dzieci. Na stronie internetowej tej fundacji czytamy, iż istnieje po to, aby towarzyszyć dziecku w zmaganiach z nieuleczalną chorobą. Ich misją jest zapewnienie profesjonalnej, wszechstronnej, domowej opieki medycznej. Działa tak, aby zapewnić podopiecznym tyle normalnego życia, ile tylko da się wykrzesać, a rodzicom i rodzeństwu podarować bezcenny czas na miłość.

ANIOŁY  św.  BRATA  ALBERTA

Pod tym hasłem kryją się warsztaty artystyczne prowadzone w ramach projektu „Anioły św. Brata Alberta” – spotkania ze sztuką organizowane przez  Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach. Jego podopiecznymi są osoby niepełnosprawne. Wytwory powstające podczas warsztatów przekazywane są na kiermasze, a zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczane są na rehabilitację Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy
w Radwanowicach.

ANIOŁY  św. BRATA ALBERTA

Nowy Rok Szkolny 2018/19    –  WZNAWIAMY DZIAŁALNOŚĆ

Rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Brata Alberta oraz z CARITAS działającym przy kościele Redemptorystów.  Czeka nas w tym roku szkolnym  kilka ważnych akcji charytatywnych. Wszystkich uczniów zachęcamy do współpracy.

Włączajcie się do działalności szkolnego klubu o charakterze wolontariatu!!!

Od tego roku szkolnego będziemy działać zgodnie  z opracowanym, według stosownych przepisów, regulaminem działalności szkolnego klubu o charakterze wolontariatu.

regulaminem działalności szkolnego klubu o charakterze wolontariatu

Z dumą informujemy, iż w naszej szkole rozpoczął działalność szkolny klub wolontariatu.

Przedstawiamy jego nazwę oraz logo.

Koordynatorem działalności wolontariatu została mgr   Małgorzata Bober.

Zachęcamy uczniów do udziału i współpracy.

Rodzice lub opiekunowie uczniów pragnących uczestniczyć w spotkaniach i akcjach organizowanych przez szkolny klub wolontariatu zobowiązani są do wyrażenia pisemnej zgody.  strugi pomocy – zgoda

W trakcie cyklicznych spotkań, członkowie wolontariatu wspólnie stworzyli kodeks postępowania i funkcjonowania nazwany Kodeksem Wolontariusza.   Kodeks Wolontariusza

Akcje Wolontariatu

„Bądź dobry jak chleb…..”
św. Brat Albert Chmielowski

Kup bochenek chleba i pomóż pogorzelcom!!!

czwartek 7.12.17 w godzinach porannych i przedpołudniowych prowadzona była w naszej szkole akcja sprzedaży chleba. Uzyskane w ten sposób fundusze zostały przekazane na pomoc rodzinie, która w październiku tego roku straciła w pożarze dorobek całego życia.

Dziękujemy za włączenie się do pomocy i wsparcie potrzebujących.

„Zabawka dla Łucji”

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy podarowali zabawki dla Łucji, dziewczynki z porażeniem mózgowym. Zabawki zbierane były w grudniu dzięki zaangażowaniu uczniów szkolnego klubu wolontariatu wraz z koordynatorem  p. Małgosią Bober. W czasie Świąt Bożego Narodzenia Łucja bardzo szczęśliwa  i uśmiechnięta otrzymała od Was lalki, misie, renifera i wiele, wiele innych maskotek. Bardzo wdzięczna jest również babcia Łucji, p. Agnieszka i to ona bardzo wszystkim dziękuje.   Dla Łucji 2

„Zbiórka starych magnetofonów kasetowych”

Szkolny  Klub  Wolontariatu  ogłosił  zbiórkę  magnetofonów  kasetowych.

Zachęcaliśmy  do  przekazywania  nieużywanych,  zbędnych,  ale  sprawnych  urządzeń.  Zostały one  dostarczone  do  Wojewódzkiej  Biblioteki  Publicznej  przy  ulicy  Rajskiej  i  przeznaczone  do słuchania  nagrań  przez  ludzi  niedowidzących  i  niewidomych – zwłaszcza  seniorów.  Biblioteka  dysponuje  dużym  zbiorem  kaset  magnetofonowych  do odtwarzania  których  niezbędny jest  odpowiedni  sprzęt.

Zbiórka  prowadzona  była  w  okresie  5-9.02.18.  w  gabinecie  logopedycznym.

Dziękujemy za włączenie się do akcji.

maj 2018

”ZACZYTANI – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”

Podczas ostatniej akcji wolontariatu zebrana została imponująca liczba 645 książek, przeznaczonych do placówek leczniczych dla małych i dużych pacjentów. Do książek przekazanych małym pacjentom dołączone zostały także kartki z życzeniami powrotu do zdrowia, własnoręcznie wykonane przez uczniów klas młodszych naszej szkoły.

Wszystkim ofiarodawcom, rodzicom i dzieciom, bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji !!!