Wydarzenia 2016/2017 / Konkurs Pieśni Polskiej „Eskadrylla Niepodległej Rzeczypospolitej”

28 października uczennice z klasy 6a i 4b reprezentowały naszą szkołę w IV Konkursie Pieśni Polskiej „Eskadrylla Niepodległej Rzeczypospolitej” – wydarzeniu, które otrzymało Patronat Honorowy Jacka Krupy: Marszałka Województwa Małopolskiego. Miało ono miejsce na terenie Muzeum Lotnictwa, gdyż między innymi tam w roku 1918 toczyły się walki, które przyniosły wolność miastu Kraków. Imprezę zorganizowaną przez Grono Pedagogiczne SP 129 wzbogacały różne pokazy artystyczne (np. Eryka i Rocha Jaworskich – byłych uczniów naszej szkoły!), uczestnicy mieli też możliwość zwiedzenia hal wystawowych.

 Niezmiernie miło i uroczyście spędziliśmy czas w Muzeum Lotnictwa. Wielkim zaszczytem było dla nas zdobycie aż trzech nagród w konkursie wokalnym! A otrzymały je: Urszula Strzebońska- I miejsce , Natalia Osadnik- II miejsce, Jagoda Nowicka i Blanka Lasek- wyróżnienie.

Na pewno wrócimy tam za rok! Zachęcamy również do przeczytania poniższych relacji z konkursu:
http://kksl.p40.pl/?p=2791

http://www.sp129.krakow.pl/

Skip to content