Wydarzenia 2016/2017 / Narodowe Święto Niepodległości

W przededniu Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona jego obchodom, przygotowana przez klasy trzecie i zespół wokalno-instrumentalny „4,5,6”.

Historia naszej ojczyzny jest piękna, choć bardzo tragiczna. O jej niepodległość przez stulecia walczyli nasi przodkowie – przelewali swą krew, oddawali życie za to, byśmy dzisiaj bez przeszkód mogli  pracować, uczyć się, czuć się bezpiecznie. Program artystyczny przypomniał więc te wydarzenia, które każdy Polak powinien utrwalić w pamięci i sercu. Odbyła się m.in. prezentacja ciekawego filmu pt. „Animowana historia Polski” w reżyserii Tomasza Bagińskiego. Klasy młodsze obejrzały prezentację multimedialną na temat historii odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Akademię zakończyliśmy Szkolną Lekcją Śpiewania pieśni patriotycznych.

Skip to content