Wydarzenia 2016/2017 / Włączamy się w Akcję budowy Pomnika ku czci Orląt Lwowskich!

W naszej szkole stawiamy na patriotyzm i pamiętamy o bohaterstwie tych, którzy za naszą wolność oddali kiedyś życie. Odpowiedzieliśmy więc na prośbę Małopolskiego Kuratora Oświaty i postanowiliśmy włączyć się w Akcję budowy Pomnika ku czci Orląt Lwowskich. Została ona zainicjowana z uwagi na zbliżające się obchody 100. rocznicy obrony Lwowa przez dzieci i młodzież. Jak pisze kurator-Barbara Nowak: „Pomnik … mógłby stać się pomostem międzypokoleniowym, znakiem trwania młodych Polaków w miłości i wierności Niepodległej Ojczyźnie”.
W związku z powyższym Samorząd Uczniowski zaplanował różne działania wspierające Akcję. Jedno z nich miało miejsce już 24 listopada w Gimnazjum nr 17 w Krakowie.  Dzięki uprzejmości dyr. Joanny Koniecznej-Sierak i p. Sylwii Olejniczak-Szymańskiej nasz zespół wokalno-instrumentalny „4,5,6” wystąpił razem z gimnazjalistami, śpiewając okolicznościowe pieśni patriotyczne. Uczniowie wysłuchali również wykładu na temat obrony Lwowa w 1918 r. i poznali historię Cmentarza Orląt Lwowskich. Na koniec wzięli udział w dekorowaniu drewnianych bombek motywami związanymi z Krakowem. Pieniądze z ich sprzedaży zasilą Akcję budowy Pomnika. To była wspaniała lekcja historii dla młodzieży i już dziś zapraszamy całą społeczność naszej szkoły do włączenia się w kolejne działania.
Skip to content