Wydarzenia 2016/2017 / Z podwórka na stadion

Turniej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku istnieje od 16 lat. To największy Turniej piłki nożnej dla dzieci w Europie, którego ambasadorem jest reprezentant Polski – Arkadiusz Milik. W tym roku swoich sił w kategorii U-12 (rocznik 2005 i młodsi) spróbowali uczniowie naszej szkoły w składzie: Wojtaszek Maciej, Broś Beniamin, Satuła Mateusz, Krawczyk Maksymilian, Kowalik Bruno, Bogusz Tymoteusz, Malec Wiktor, Kostaś Patryk i Postrożny Maciej.

Rozgrywki odbywały się na orliku w dzielnicy Ruczaj. Chłopcy zajęli pewne pierwsze miejsce w swojej grupie, awansując do finałowej trójki. Razem z naszą szkołą znalazły się tam niezwykle silne ekipy: UL, który w zeszłym roku w ogólnopolskim finale zajął IV miejsce oraz  AMO – drużyna skupiająca najbardziej utalentowanych piłkarzy w rejonie oferująca im, oprócz treningów w rodzimym klubie, dodatkowe szkolenie na bardzo wysokim poziomie. Zespoły okazały się nie do pokonania. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy 3 miejsce w turnieju eliminacyjnym, za co chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Gratuluję i życzę kolejnych sportowych sukcesów!

Skip to content