Wydarzenia 2016/2017 / Dzień Otwarty Szkoły

9 marca 2017 r. – Dzień Otwarty Szkoły

Tym razem zorganizowaliśmy go pod hasłem „Wyprawa w kosmos”. Zaproszeni goście, dzieci z najstarszych grup przedszkolnych, obejrzały najpierw inscenizację pt. : „PROBLEMY UFOLUDKÓW”. Odrobina fantazji (jest po to, by bawić się na całego), rakieta z astronautami i pojazd przybyszów z Neptuna przeniosły widzów w kosmos. Pozwoliły również przybliżyć dzieciom planety Układu Słonecznego. W holu szkoły można było obejrzeć ciekawą wystawę prac naszych uczniów, wykonanych w konkursie pt.: „Rakiety, pojazdy i statki kosmiczne”. Następnie przedszkolaki wzięły udział w zajęciach otwartych, które prowadzili nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, przyrody, języka angielskiego i świetlicy. I tu także poszerzały swoją wiedzę o podróżach w kosmos oraz planetach. W sali gimnastycznej uczniowie klasy czwartej, przy muzyce do filmu „Star Wars” , zaprezentowali swoje umiejętności z gimnastyki sportowej, za które przedszkolaki nagrodziły ich gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania dzieci wzięły udział w zawodach sportowych i otrzymały pamiątki, które dla nich przygotowaliśmy: rakietę, wydanie specjalne gazetki „Skrzat w kosmosie” oraz książeczki do wykorzystania w czasie zajęć w przedszkolu. Uśmiechy na twarzach maluchów świadczyły o tym, że spotkanie w naszej szkole bardzo im się podobało.

Krystyna Bilińska i Maria Siedlik

Skip to content