Wydarzenia 2016/2017 / Lekcja w Teatrze Groteska – przedstawienie pt. „Przygody Tomka Sawyera”

Dnia 3 kwietnia 2017 roku klasy piąte naszej szkoły wybrały się do Teatru „Groteska” na przedstawienie pt. „Przygody Tomka Sawyera” wyreżyserowane przez Jerzego Jana Połonińskiego. Spektakl prawdopodobnie w większości odwzorowywał treść książki. Nie napiszę, że na pewno, ponieważ nie przerabialiśmy jeszcze tej lektury na języku polskim.

Podczas inscenizacji były śpiewane wspaniałe piosenki, do których aktorzy pięknie tańczyli. Postaci z książki zostały doskonale odegrane. Według mnie najlepiej w swoją rolę wczuł się Bartosz Watemborski – w sztuce Indianin Joe.

Nie zabrakło też licznych efektów specjalnych. Najwięcej razy pojawiał się dym, który idealnie imitował mgłę i momenty wystrzałów z armat. Jakub Popławski, który zagrał nie tylko rolę Tomka, ale także kapitana statku w pewnym momencie wystrzelił z działa, przez co wyrzucił za burtę jednego z bohaterów przedstawienia.

Według mnie był to wspaniały spektakl, który powstał na podstawie książki Marka Twaina. Polecam wszystkim, by wybrali się na tę sztukę do teatru. Na pewno pomoże zrozumieć lekturę, a jednocześnie zachęci każdego do jej przeczytania.

Kinga Gądek z kl. 5a

 

Skip to content