Wydarzenia 2016/2017 / ENGLISH DRAMA

W roku szkolnym 2016/17 w naszej szkole działała grupa teatralna English Drama. Uczniowie klas 4b, 5b, i 6b spotykali się raz w tygodniu aby wybrać i przygotować spektakle dla pozostałych uczniów klas 4-6. Podczas zajęć doskonaliliśmy nasze umiejętności językowe i teatralne. Poszerzyliśmy również naszą wiedzę kulturową zgłębiając postać Williama Szekspira – jednego z twórców dzisiejszego teatru i rozwoju języka angielskiego. 

Udało nam się wystawić dwie sztuki teatralne : „Opowieść Wigilijną” na postawie opowiadania Charlesa Dickensa oraz „Pinokio” na podstawie powieści Carla Collodiego. Mamy nadzieję, że oglądanie naszej pracy dostarczyło wszystkim radości i rozrywki oraz było przyjemną lekcją z lekturą szkolną w atrakcyjnej formie. Dziękujemy Pani Monice Wójcik-Wic za pożyczone stroje i rekwizyty oraz wszystkim, którzy włączyli się w realizację tego ambitnego przedsięwzięcia. 

Aktorami „teatru English Drama” byli: 

– z klasy 4b: Antoni Przebinda i Nina Basta 

– z klasy 5b: Patrycja Kunc, Katarzyna Ochała, Klaudia Piotrowska, Karolina Dura, Karolina Tarazona-Serrador, Justyna Romanowska, Weronika Procner i Wiktor Malec 

– z klasy 6b: Aleksandra Kromka i Aleksandra Kras 

Mamy nadzieję na kontynuację zajęć w przyszłym roku szkolnym.

Skip to content