Aktualności / Ślubowanie Pierwszoklasistów

13 października br. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej. Był to szczególny dzień dla uczniów czterech klas pierwszych, ich rodziców i wychowawców.

Akademię rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego.  Potem tegoroczni pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie w obecności pocztu sztandarowego. Następnie zostali pasowani na uczniów naszej szkoły przez panią Dyrektor. Do tego celu posłużył, jak co roku, ogromny ołówek.  Część oficjalną stanowiły także przemówienia zaproszonych gości: Przedstawiciela Rady Dzielnicy XIII oraz Policjanta z Wydziału ds. Nieletnich V Komisariatu Policji w Krakowie, który wręczył dzieciom kamizelki odblaskowe ufundowane przez władze dzielnicy.

Na ogromne uznanie zasługuje część artystyczna przygotowana przez uczniów klas pierwszych z pomocą starszych kolegów z kl. 4c oraz wychowawczyń: p. Aleksandry Daćko, p. Jadwigi Romowicz, p. Jadwigi Musiał
i p. Krystyny Basisty. Okolicznościowe wiersze i piosenki wszystkim bardzo się podobały, a najmłodsi wspaniale zaprezentowali się w nowej roli.

Drodzy Pierwszoklasiści! Witamy Was serdecznie w SP 26 oraz życzymy samych sukcesów w nauce,
w rozwijaniu swoich talentów oraz zdobywaniu nowych przyjaciół!

 

Skip to content