Aktualności / Inscenizacje baśni przygotowane przez czwartoklasistów

Ostatni dzień przed feriami był podsumowaniem projektu literackiego „W krainie baśni” realizowanego przez uczniów klasy 4a i 4d. Lekcje języka polskiego swoją obecnością uświetniły panie Dyrektor oraz wychowawcy klas, którzy pomogli w przyznaniu nagród za najlepszy spektakl, scenariusz sztuki oraz scenografię.

Czwartoklasiści przez dwa tygodnie przygotowywali inscenizację samodzielnie napisanej sztuki, opartej na motywach baśni Aleksandra Puszkina „O rybaku i rybce”. Powstały piękne, a nierzadko i zabawne parafrazy tego dzieła, gdyż uczniowie przenosili jego akcję w czasy prehistoryczne lub odległą przyszłość. Niezmienne pozostawało przesłanie: należy cieszyć się z tego, co posiadamy, a bogactwo nie powinno być największa wartością w życiu. Dodatkowo uczniowie pracowali nad scenografią, kostiumami oraz kreacjami aktorskimi. Nad stroną organizacyjną przedstawień czuwali reżyserzy i inspicjenci.

To była wspaniała – żywa lekcja teatru, w której wszyscy wzięli udział z ogromną przyjemnością.

Skip to content