Aktualności / Noc Filmowa i Literacka gra „Escape room”

Niepowtarzalną okazję do spędzenia nocy w szkole mieli uczniowie klasy 7a. Z 2 na 3 lutego wzięli oni udział w Literacko-Filmowej grze „Escape room”, którą przygotowały dla nich panie Anna Twardy i Karolina Kowal.

Zabawa rozpoczęła się od zmagań dwóch zespołów. Musiały one w określonym czasie odnaleźć i rozwiązać szereg zagadek skrzętnie ukrytych przez nauczycielki w dwóch salach. Podłożem gry był świat filmu i literatury, siódmoklasiści świetnie poradzili sobie z zadaniami i -jak sami twierdzili- dobrze się bawili.

Potem przyszedł czas na seanse filmowe w nietypowej sali kinowej, bo zamiast foteli dla widzów przygotowano wygodne materace:). Pierwszą propozycją był szwedzki dramat „Zło” w reżyserii Mikaela Håfströma z 2003 roku, drugą zaś amerykański thriller „Nerve”. Oba dzieła pochodziły z wysokiej półki, otrzymały nominacje do Oscara i poruszały tematy bliskie młodym ludziom.

Pierwszą Noc Filmową zakończono wspólnym smacznym śniadaniem, przy którym dzielono się wrażeniami z udziału w imprezie.

Skip to content