Aktualności / Akcja wolontariatu

Masz niepotrzebne bajki dla dzieci lub ciekawe książki dla dorosłych? Oddaj je i stwórz bibliotekę w szpitalu dla małych i dużych pacjentów. 23 kwietnia rusza Wielka Zbiórka Książek, które mają trafić do pacjentów w szpitalach, domach dziecka i hospicjach.
IV edycja Wielkiej Zbiórki Książek odbędzie się w dniach 23 kwietnia do 20 maja. Prowadzona będzie w siedmiu miastach: Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Fundacja Zaczytani org wspólnie z mieszkańcami chce zebrać książki dla małych i dużych pacjentów. „ ZACZYTANI – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych” – to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest dostarczenie książek do placówek leczniczych w całej Polsce oraz promowanie czytelnictwa. Dzięki prowadzonym akcjom pacjenci mogą choć na chwilę zapomnieć o chorobie.
Do tegorocznej edycji dołącza także nasza szkoła wspólnie z zaprzyjaźnionym przedszkolem nr.57. Książki powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych (0-100 lat), wydane po 2000 roku. Książki należy przekazywać do biblioteki szkolnej, do specjalnie przygotowanych na ten cel kartonów.
Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w akcji !!!!!!!!!

Skip to content