Aktualności / Nagroda Grand Prix dla klasy 2b w Konkursie „Żaczek Krakowski”

Klasa 2 b wraz z wychowawczynią, Panią mgr Krystyną Bilińską, wzięła udział w konkursie „Żaczek Krakowski”. Dzięki swojej ciężkiej pracy dzieci zdobyły nagrodę Grand Prix konkursu, a Pani wychowawczyni została wyróżniona za przygotowanie relacji z udziału klasy w konkursie.
A oto dwie relacje z gali finałowej konkursu napisane przez uczniów klasy 2 b.

Wychowawczyni klasy II B – Pani Krystyna Bilińska zgłosiła całą naszą klasę do udziału w konkursie „Żaczek Krakowski”. Wzięliśmy udział w warsztatach i zajęciach, które pozwoliły nam poznać historię najstarszego Uniwersytetu w Polsce. Uczyliśmy się nie tylko o tym, kto i kiedy założył Uniwersytet Jagielloński ale także mogliśmy zobaczyć jak wyglądały stroje
i zwyczaje dawnych studentów – żaków. Odwiedziliśmy miejsca, gdzie kształcili się tacy słynni uczeni jak np. Mikołaj Kopernik. Zdobytą wiedzę opisaliśmy w „Księgach Mądrości” stworzonych przez nas – dzieci. Jedna z naszych ksiąg zdobyła GRAND PRIX konkursu, czyli Wielką Nagrodę, zaś nasza Pani została wyróżniona za przygotowanie relacji z naszego udziału w konkursie. Jest to ogromny sukces całej klasy II B.

Dnia 11 kwietnia 2018 r. w auli Collegium Maius odbyła się bardzo uroczysta gala finałowa konkursu. Autorzy nagrodzonej księgi, czyli zespół w składzie: Vanessa Poeckh, Adam Pasierb, Marcin Polak i Michał Przebinda otrzymali wspaniałe nagrody.

Wszystkie wyróżnione księgi można do końca kwietnia 2018 r. oglądać na wystawie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
w Krakowie przy ul. Rajskiej 1. Serdecznie zachęcam do odwiedzenia wystawy, bo wszystkie prace konkursowe są niezwykle pomysłowe i przekazują bardzo cenną wiedzę.

Adam Pasierb, kl. II B

 

Moja klasa 2b, uczestniczyła w konkursie Akademii Żakowskiej „Żaczek”. Braliśmy udział w warsztatach w Muzeum UJ, oglądaliśmy przedstawienie teatralne o Żaczku, czyli dawnym uczniu-studencie. Uczestniczyliśmy w wycieczce po Krakowie, gdzie wysłuchaliśmy historii utworzenia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nasza wiedza, którą zdobyliśmy, została zawarta
w księdze mądrości pt. „U Źródeł wiedzy”. Przygotowaliśmy ją w grupie: Vanessa Poeckh, Marcin Polak i Adam Pasierb i ja. Bardzo dużo pracy włożyliśmy w przygotowanie naszej księgi. Okładki były drewniane, zdobione kolorowymi kamieniami. Strony ozdobione w liście i kwiaty- na wzór dawnych, ręcznie przepisywanych ksiąg. Wszystkie informacje pisaliśmy własnoręcznie. Księga naszej grupy dostała główną nagrodę jury konkursu GRAND PRIX. Wręczenie nagrody nastąpiło w auli Collegium Maius. Było tam bardzo uroczyście. Każdy z naszej grupy otrzymał nagrodę indywidualną, a dodatkowo dla całej klasy dostaliśmy tort, grę i zaproszenie na wspólne zwiedzanie dawnej biblioteki- librarii. Druga grupa z naszej klasy w której byli: Zosia, Wojtek, Kornel, Ksawery i Janek, również pracowała nad księgą i otrzymała wyróżnienie . Ich księga będzie pokazana na wystawie wszystkich nagrodzonych ksiąg w Bibliotece Wojewódzkiej.

Nasza wychowawczyni Pani Krystyna Bilińska została nagrodzona wyróżnieniem za swoją relację.

Michał Przebinda

 

Skip to content