Aktualności / Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

       8 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.  Akcja zachęcała do spędzenia wspólnego czasu na czytaniu w gronie koleżanek i kolegów, by książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.

      Tak jak w całej Polsce o godz. 10.00 do wspólnego czytania włączyła się klasa 3d. O godz. 11.45 akcję rozpoczęły klasy 3a oraz 3b. Uczniowie czytali przyniesione przez siebie ulubione książki na korytarzu szkolnym oraz w ogródku. Z wykorzystaniem TIK ( Koło Fortuny – Wheel Deside, Bingo ) zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne nt. czytania książek. Ponadto w holu głównym została zorganizowana „Wymienialnia przeczytanych książek”. Na regale znajdują się książki, które uczniowie już przeczytali i chcą się nimi wymienić z innymi. Dodatkowo został zorganizowany konkurs na „Selfie z książką”. Uczniowie klasy 3a przygotowali prace pod hasłem: „Przeczytaj! Polecam!”, w których prezentują swoje ulubione książki i zachęcają do ich przeczytania.

Skip to content