Aktualności / Świat sam sobie nie da rady, sortujmy więc odpady!

Świat sam sobie nie da rady, sortujmy więc odpady!

Nasza Szkoła już od kilku lat działa na rzecz ochrony środowiska. Celem tych działań jest tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, w szkole i w najbliższym otoczeniu, a także angażowanie dzieci, młodzieży i dorosłych do podejmowania pracy na rzecz piękna naszej Ziemi. Chodzi m. in. o oszczędne gospodarowanie energią, wodą, zmniejszanie ilości wytwarzanych odpadów, zbiórkę i segregację surowców wtórnych tj. puszek, plastikowych nakrętek, makulatury, zużytych baterii.

Zapraszamy do włączenia się w CAŁOROCZNĄ akcję zbiórki puszek aluminiowych i stalowych. Zapakowane i zgniecione puszki należy złożyć w szatniach oraz zgłosić ich ilość do wychowawcy (każda klasa otrzymała tabelę, w której zapisuje swoje miesięczne wyniki). Za zbiórkę puszek klasy 4-8 otrzymują punkty w konkursie Samorządu Uczniowskiego na Najlepszą Klasę, a uczeń, który zbierze największą ilość tego surowca, otrzyma nagrodę.

Puszki aluminiowe: wagowo – lżejsze, np. z napojów chłodzących, piwa.

Puszki stalowe: wagowo – cięższe, np. z owoców, warzyw, mięs, ryb, kawy, słodyczy, zup, jedzenia dla zwierząt.

Skip to content