Aktualności / Certyfikat „Baw się i ucz. Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”

W maju 2018r. nasza świetlica została zgłoszona do XXII edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego pt. „Baw się i ucz! Świetlica przyjazna uczniowi”. Konkurs trwał od 4 września 2018 r.  do 12 marca 2019r . Celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy jako miejsca nauki i zabawy- poprzez wykonanie 10 zadań przewidzianych regulaminem. Dotyczyły one m.in. przygotowania przedstawienia, zorganizowania konkursu recytatorskiego, konkursów plastycznych na określony temat, przeprowadzenie pogadanek i debat uczniowskich dotyczących m.in. wakacyjnych podróży, roli świetlicy czy zdrowego odżywiania, zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z Internetu, zorganizowania dnia wspólnego czytania z rodzicami bądź dziadkami. Jednym z zadań również było opracowanie przez wychowawców świetlicy opinii o pracy z uczniem zdolnym i mającym problemy w nauce. Byłam osobą koordynującą przebieg tego konkursu i odpowiedzialną za umieszczanie wypełnionych zadań na platformie konkursu. Zwieńczeniem działań było otrzymanie przez naszą świetlicę certyfikatu, że jest miejscem przyjaznym uczniom, gdzie można się i uczyć i bawić. 🙂

Skip to content