Aktualności / Recenzja ucznia klasy 3B – Michała Przebindy

W ostatnich dniach byłem na przed premierze przedstawienia w Teatrze Groteska „Ronja, córka zbójnika” w reżyserii Daniela Arbaczewskiego. Ronja, tytułowa córka zbójnika Matta i jego żony Lovis, jest ostrzegana przez całe dzieciństwo przed zbójami herszta Borka. Jednak, po poznaniu Birka, syna herszta Borka, Ronja przekonuje się, że nie jest on taki zły i okrutny jak w opowieściach. Ronja i Birk zaprzyjaźniają się, co nie podoba się ich rodzinom, do tego stopnia, że rozbójnik Matt wyrzeka się swojej ukochanej córki, Ronji. 

Przedstawienie bardzo mi się podobało. Aktorzy odgrywali swoje role tak, że czułem się jak bym sam był w środku wydarzeń, szczególnie Natalia Sakowicz jako Ronja i Tomasz Frąszczak jako Birk. Muzyka była bardzo piękna, rytmiczna, taneczna ze skandowanym śpiewem. Tło i dekoracje oparte są na grze świateł i cieni, co daje niesamowite wrażenie, zaciekawienia i dreszczyku emocji. 

Gorąco zachęcam do wybrania się do Groteski i obejrzenia przedstawienia na własne oczy, wsłuchania się w doskonale dopasowaną muzykę i poznania do końca losów Ronji i Birka. 

Michał Przebinda 3B SP 26 w Krakowie

Skip to content