Aktualności / Nowe zasady i godziny pracy biblioteki szkolnej

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
W CZASIE EPIDEMII COVID-19

1. W czasie wypożyczania/zwrotu książki, może przebywać w bibliotece tylko jeden uczeń, następni uczniowie czekają na korytarzu przed wejściem. Obowiązuje zachowanie bezpiecznej odległości (1,5m) od innych osób.
  2. Zaleca się noszenie maseczek osłaniających usta i nos przy wypożyczaniu/ zwrocie książek.
  3. Wszystkie zbiory biblioteki przeznaczone do wypożyczenia (książki, lektury) podaje nauczyciel bibliotekarz.
  4. Zwrócone książki przez okres 2 dni zostają wyłączone z udostępniania,
    z uwagi na poddawanie kwarantannie.
  5. Z czytelni może korzystać maksymalnie 4 uczniów z zachowaniem bezpiecznego (1,5 m) odstępu między sobą.
  6. Z komputera może korzystać jednorazowo jeden uczeń (z klas 4-8) po lekcjach, tylko w ważnych przypadkach.
  7. Komputer zostanie zdezynfekowany po każdym użyciu przez ucznia.
  8. Uczniowie nieobecni, którym mija termin zwrotu książki proszeni są o zgłoszenie prolongaty poprzez dziennik Librus.
  9. W godz. 11:00 – 11:30 biblioteka będzie nieczynna. W tym czasie pomieszczenia wypożyczalni i czytelni będą wietrzone oraz dezynfekowane.

Nowe godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek 7:45 – 14:15
wtorek 7:30 – 14:15
środa (8:00 – 14:15  dzień wewnętrzny)
czwartek 8:00 – 12:00
piątek 7:30 – 14:00