Aktualności / Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

„Nauczyciel…

…to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?”

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Oświaty

Święto Edukacji Narodowej przypomina o szczególnym posłannictwie Nauczycieli, o wartości jaką jest edukacja i o jej roli społecznej.

Kształtowanie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań. Wymaga nie tylko umiejętności, ale też szczególnego talentu i zaangażowania. To Państwo wskazujecie drogę życiową, rozbudzacie ciekawość świata, wspieracie radą i przykładem. Jesteście przewodnikami w życiu młodych ludzi, ujawniacie pasje, inspirujecie i motywujecie do podejmowania wyzwań. To od wyników Państwa pracy zależy przyszłość młodego pokolenia.

Wyrażamy wdzięczność, szacunek i uznanie wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom za codzienną pracę, pasję, oddanie i rzetelne wykonywanie powierzonych zadań. Dzięki Państwa wiedzy, umiejętnościom i serdeczności, jaką otaczacie dzieci i młodzież, stają się Oni wartościowymi ludźmi otwartymi na świat i drugiego człowieka.

Ostatnie egzaminy ósmoklasistów są dowodem na to, że ciężka praca się opłaca. To Państwa troska o los młodego pokolenia, zaangażowanie, odpowiedzialność i determinacja umożliwiły uczniom klas ósmych przebrnąć przez bardzo trudny rok szkolny. Dzięki Wam możemy cieszyć się sukcesami naszych uczniów.

Realizacja zadań szkoły nie byłaby możliwa bez udziału Pracowników niepedagogicznych. Dzisiaj za Państwa trud serdecznie dziękujemy.

Jeszcze raz wszystkim Państwu życzymy radości z efektów podejmowanych przedsięwzięć, entuzjazmu w dążeniu do wytyczonych celów, satysfakcji z sukcesów oraz wiele zdrowia i osobistego szczęścia.

Dyrekcja SP26

Anna Moskalewicz-Dudek

Małgorzata Fuksa

Jolanta Nawrocka

Skip to content