Aktualności / CelujeMY – czyli jak walczyć o spełnienie swoich marzeń, gdy wszystkim wokoło się nie chce

W czwartek 25. marca uczniowie klas szóstych, siódmych oraz ósmych w naszej szkole wzięli udział w warsztatach „CelujeMY – czyli jak walczyć o spełnienie swoich marzeń, gdy wszystkim wokoło się nie chce”, organizowanych w ramach projektu społecznego „Targetter”. Są one prowadzone przez piątkę starszych kolegów, uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie im. B. Nowodworskiego, którzy poprowadzili praktyczne zajęcia dotyczące jednej z najważniejszych kompetencji przyszłości – umiejętnego wyznaczania celów. Pokazali uczestnikom niezwykle pomocną metodę S.M.A.R.T, czyli najlepszego przyjaciela przy prawidłowym wyznaczaniu celów. Rozmawiali z naszą młodzieżą o tym, dlaczego warto walczyć o marzenia. Dzielili się własnymi doświadczeniami w tym zakresie, motywowali do podejmowania wysiłku oraz wyzwań. Zachęcili do praktycznych ćwiczeń, których wyniki zostały później omówione, z udzieleniem konkretnych wskazówek. Na koniec warsztatów każdy uczestnik wyznaczył i zaplanował swój pierwszy prawidłowo wyznaczony cel, za którego realizację mógł zabrać się już po wstaniu od biurka.

Skip to content