Wydarzenia / „Ogólnopolski Projekt Edukacyjny -Gramy Zmysłami” -zmysł węchu i smaku.

Uczniowie klasy 1b uczestniczący w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym- Gramy Zmysłami, podczas zajęć świetlicowych, sprawdzali jak działa zmysł węchu i smaku. Na zajęciach mieli okazję poznać zapachy zielonych przypraw wykorzystywanych w europejskiej kuchni, porównać je ze sproszkowanymi wersjami i zabawić się w zgadywankę – co to za przyprawa? Nosy dzieci zaprowadziły je do prawidłowych odpowiedzi. W drugiej części zajęć uczniowie zobaczyli jak naprawdę wygląda i pachnie: wanilia, imbir lub anyż oraz czym różnią się aromaty owocowe dodawane do wypieków od tych oryginalnych. Zabawa była pachnąca 🙂

W trakcie zajęć stymulujących zmysł smaku, uczniowie komponowali własne smakowe zestawienia w oparciu o różne owoce i dzielili się wrażeniami z pozostałymi. Było smakowicie!🙂

 

Skip to content