Aktualności / Coś dla wielbicieli dobrego kina i mangi

,,Belle”- film autorstwa Mamuru Hosody stworzony w Japonii w 2021roku jest fenomenalnym dziełem, które zawiera w sobie animację, baśń oraz musical. Zachwyca on grafiką chyba każdego, kto go oglądał.
Opowiada o dziewczynce Suzu, która żyje w prefekturze Kochi i przenosi się do wirtualnego świata ,,U”, który pozwala miliardom użytkownikom na prowadzenie alternatywnego życia. Bell dzięki swoim piosenkom zyskuje tam popularność, jednak nikt tak naprawdę nie wie, że za nią kryje się nieśmiała nastolatka.
Jak możemy zauważyć w dalszej części dzieła, autor definitywnie inspiruje się tutaj ,,Piękną i Bestią”, dodając motyw spotkania smoka z Bell oraz późniejszy taniec w zamku. Jednakże oprócz tak kolorowej animacji i z pozoru bajkowej historii ,,zahacza” on o prawdziwe problemy, z którymi niektórzy mogą się mierzyć, takie jak strata matki ratującej obce dziecko z niebezpieczeństwa, poświęcającej w tym bohaterskim czynie swoje życie. Ważny temat filmu to także przemoc domowa Smok bowiem okazuje się być chłopcem żyjącym w domu, w którym ojciec znęca się nad nim i jego bratem. Całość została oprawiona przepiękną muzyką i piosenkami, które w oryginalnej wersji dźwiękowej śpiewa Kaho Nakamura.
Podsumowując, uważam że film jest bardzo dobry i poleciłabym go z chęcią innym.

Paulina Stasiak-Wilczak, kl. 6b

ZWIASTUN FILMOWY: https://www.youtube.com/watch?v=6GseenxjQME

 

Skip to content