Aktualności / Wmurowano kamień węgielny pod budowę hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 26 w Krakowie

Wmurowano kamień węgielny pod budowę hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 26 w Krakowie

W dniu 19 maja 2022 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 26 Krakowie. Wydarzenie odbyło się z udziałem wielu zaproszonych gości, m.in. Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicza, Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala, Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy XIII Szymona Toboły , radnych miejskich oraz dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy, placówek oświatowych, przedstawicieli rodziców i młodzieży szkolnej.

Podczas swojego przemówienia Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podkreślił „dużą potrzebę budowy takiego obiektu w Krakowie, zwłaszcza przy szkole w której funkcjonują oddziały sportowe. Zaznaczył, że budowa tej hali sportowej, spełniającej najwyższe standardy wynikające z międzynarodowych przepisów związków sportowych, pozwoli rozwijać umiejętności naszej młodzieży, ale też będzie służyć mieszkańcom”.

Akt Erekcyjny, w którym zaświadcza się, iż ze szczytnej inicjatywy osób i instytucji, którym bliskie są troska o młode pokolenia i dbałość o rozwój sportu podpisali: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26 w Krakowie Anna Moskalewicz-Dudek, Przewodniczący Rady i Zarządu dzielnicy XIII Podgórze Szymon Toboła, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal oraz wykonawca budowy Prezes Przedsiębiorstwa Budowlano-Produkcyjnego „Łęgprzem” Kazimierz Zagórski.

Skip to content