Aktualności / SZOPKI KRAKOWSKIE 2022

Jak co roku w pierwszy czwartek grudnia swoje prace na krakowski Rynek Główny przynieśli szopkarze. Ustawiono je na stopniach pomnika Adama Mickiewicza, a tuż po hejnale w samo południe wokół Rynku wyruszył korowód szopek prowadzony przez kapelę ludową z Bronowic. Po prezentacji tegorocznych prac konkursowych, autorzy szopek zanieśli swoje dzieła do pałacu Krzysztofory. Tam zostaną ocenione przez jury. Ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi 4 grudnia, potem szopki będzie można oglądać od 5 grudnia do 27 lutego 2023 r. na wystawie pokonkursowej.

W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało ponad sto szopek, a sam konkurs odbył się po raz osiemdziesiąty. I podobnie jak w roku ubiegłym nasza świetlica miała swoją reprezentantkę 🙂 Szopkę wykonała p. Ewa Gajda z pomocą uczniów z klasy 3B.

Skip to content