Aktualności / Projekt „Pędzlem malowane”

      W tym roku szkolnym 2022/23 uczniowie biorą udział w zajęciach malarskich –„Malowane pędzlem”. Podczas pobytu w świetlicy dzieci poznają sztukę  malowania farbami. Uczą się doboru i mieszania kolorów, zasad kompozycji, podstawowych technik i metod malowania farbami. Krok po kroku zapoznają się, jak należy malować niebo, drzewa, liście, rzeki, jeziora, domy i kwiaty, ptaki. Przy odrobinie wprawy malowanie farbami umożliwia im uchwycenie natury w całym jej blasku i subtelności. Uczniowie z malowania czerpią radość mają satysfakcję z natychmiastowych efektów i bogactwa poznanych technik malarskich.

W okresie zimowym i wiosennym uczniowie wykonali wiele ciekawych prac plastycznych. Chętnie angażowali się w ich  wykonywanie. Niektóre prace umieszczone są na tablicy w holu szkoły.

Projekt ten realizuje p. Ewa Gajda. Uczniowie pod Jej kierunkiem rozwijają zdolności malarskie.

 

 

Skip to content