Aktualności / Warsztaty „Przygody z ciepłem”

W marcu uczniowie klas 2b i 2c uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Przygody z ciepłem” organizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Cieplne w Nowohuckim Centrum Kultury. Ich głównym celem było kształtowanie poprzez zabawę i aktywną naukę proekologicznych postaw wśród dzieci.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób dostarczane jest ciepło do naszych domów, szkół, przedszkoli, sklepów itp. Warsztaty były tym bardziej interesujące, gdyż nowe wiadomości zdobywali poprzez zabawę: układając puzzle, rozwiązując zagadki, ucząc się piosenki, a nawet konstruując ciepłociąg.

Program edukacyjny „Przygody z ciepłem” wpisuje się w miejski projekt Akademia Młodego Krakowianina, który ma na celu kreowanie wizerunku Krakowa jako gminy społecznie odpowiedzialnej, zaangażowanej w edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii, bezpieczeństwa oraz tematyki związanej z funkcjonowaniem miasta, jako nowoczesnej metropolii.

 

Skip to content