Aktualności / Wyprawa klas drugich do Krainy Opery

13 marca klasy IIb i IIc wybrały się do Opery Krakowskiej na zabawne, tajemnicze, bajkowe spotkanie nawiązujące do znanej historii Alicji w Krainie Czarów. Była to świetna okazja, aby dzieci poznały operę od innej strony. Przechodząc przez dziurkę od klucza, weszły do magicznej krainy, w której odkrywały operowe sekrety. Zaśpiewały z artystkami na scenie, zobaczyły kostiumy i scenografie, dotknęły wielu rekwizytów używanych w trakcie spektakli. Każdy mógł zaprezentować wybrany przez siebie rekwizyt, nakrycie głowy czy maskę. Dzięki eksperymentom artystycznym i nowym technologiom, uczniowie klas II dowiedzieli się, na czym polega magia sceny-charakteryzacja. To było udane i bardzo interesujące wyjście edukacyjne.