Aktualności / Warsztaty ekologiczne klasy 2c w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany

W związku z obchodami Dnia Ziemi uczniowie klasy 2c uczestniczyli 27 kwietnia w warsztatach ekologicznych „Akademia Kropelki” w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany. W atmosferze zabawy i rywalizacji drużyn dzieci poznały zależności ekosystemów, wpływ działalności człowieka na zasoby naturalne, a także utrwaliły znane już wcześniej wiadomości na temat znaczenia wody oraz jej obiegu w przyrodzie. Dzięki aktywizującym całą klasę różnorodnym zadaniom, konkursom, barwnym pomocom naukowym oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii łatwiej zapamiętane zostaną postawy proekologiczne. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób uzdatniana jest woda oraz że w Krakowie jest ona czysta, bezpieczna i można ją pić prosto z kranu. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety i materiały edukacyjne.

Skip to content