Aktualności / Z „Klubem Odkrywców Krakowa” do Sukiennic

Z Klubem Odkrywców Krakowa uczniowie klasy 3c poznają nowe miejsca i odkrywają tajemnice naszego pięknego miasta. 12 kwietnia odwiedziliśmy Galerię Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach! 🎨 Podziwialiśmy piękne obrazy i rzeźby, słuchając ciekawych opowieści o artystach, ich pracy i dziełach. Oglądaliśmy m.in. „Hołd pruski” i „Kościuszkę pod Racławicami” autorstwa Jana Matejki, „Pochodnie Nerona” Henryka Siemieradzkiego. Mieliśmy też okazję zobaczyć jak przebiegają prace konserwatorskie nad „Czwórką” Józefa Chełmońskiego. Te wyjątkowe dzieła sztuki poruszyły nasze serca i pobudziły do refleksji. To niesamowite, jak obrazy potrafią opowiadać historie i budzić w nas emocje! Każdy z nas znalazł coś, co podobało mu się najbardziej.

Skip to content