Aktualności / Tydzień Ekologiczny w klasach 1-3

W dniach 22 – 26 kwietnia w naszej placówce odbył się „Tydzień ekologiczny – eko dzieci – myślimy o przyszłości”. Uczestniczyła cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele. Ważne jest włączenie uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcanie ich do pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych oraz poznania zasad zdrowego trybu życia. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem. W zależności od dnia, jaki obchodziliśmy, uczniowie i nauczyciele ubierali się w określone barwy. Rozpoczęliśmy 22 kwietnia Dniem Ziemi – obowiązywał kolor zielony. W tym dniu nauczyciele przeprowadzili zajęcia związane z tematyką ochrony środowiska i przyrody. Przygotowane zostały też okolicznościowe gazetki, a uczniowie i nauczyciele ubrali się na zielono. 23 kwietnia Dzień Słońca – kolor żółty. Tego dnia szkoła jaśniała blaskiem wiosennego słońca, a to za sprawą żółtych ubrań wszystkich, którzy tego dnia byli w szkole. Odbyły się zajęcia w klasach: rośliny i zwierzęta chronione w Polsce, zwierzęta, które wyginęły. Zostały przygotowane plakaty pod hasłem „Gdy zginą pszczoły, zginie i człowiek”. Odbyło się sadzenie krzewów i drzew. 24 kwietnia Dzień Wody – kolor niebieski. Wykonane zostały prace plastyczne – recyklingowa mozaika „Podwodny świat”. Odbył się Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla uczniów kl. II i III. 25 kwietnia Dzień Zdrowia – kolor pomarańczowy. Wszyscy chętni przygotowali dla siebie stroje w kolorze pomarańczowym. Uczniowie przygotowali wspólnie zdrowe kanapki, które później również wspólnie skonsumowali. Wszyscy świetnie się bawili podczas tych przygotowań, a przygotowane przez nich przekąski w mgnieniu oka zniknęły ze stołów. Wszyscy uczniowie stwierdzili, iż watro dbać o swoje brzuszki, bo dzięki temu, że wrzucamy do nich zdrową żywność- sami jesteśmy zdrowi. Tydzień Ekologiczny zakończyliśmy w piątek 26 kwietnia, który upłynął nam pod hasłem Dzień Ekologa – obowiązywał kolor brązowy i zielony. Tego dnia odbył się Przegląd piosenki ekologicznej. Wszystkie klasy zaprezentowały jedną wybraną piosenkę. Było radośnie, kolorowo i mocno edukacyjnie. Obchody Tygodnia Ekologicznego pomogły dostrzec piękno naszej planety oraz były okazją do przypomnienia, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko, budzić wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialność za stan środowiska w przyszłości, poczucie troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowywać w duchu miłości i szacunku do przyrody. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zabawę i aktywnie w niej uczestniczyli!

 

 

Skip to content