Między książkami to projekt czytelniczy realizowany w bibliotece z kl. 2C.
Założeniem było przede wszystkim zachęcenie uczniów do sięgania po książki, doskonalenie czytania z naciskiem na czytanie ze zrozumieniem. To również pokazanie szerokich zbiorów biblioteki i przede wszystkim miejsca, gdzie uczeń „między książkami” może czuć się dobrze i komfortowo.
Dzięki tym zajęciom uczniowie wzbogacili słownictwo, polubili czytanie, częściej i z entuzjazmem sięgają po książki, a nawet recenzują książki i czytają młodszym uczniom.
Ostatnie zadanie klasy polegało na znalezieniu trudnych słów w słowniku wyrazów bliskoznacznych, a rozwiązaniem było imię i nazwisko patrona szkoły.

