Wydarzenia 2016/2017 / Wiosenna Akcja Ekologiczna kl. IV-VI

HARMONOGRAM TYGODNIA EKOLOGICZNEGO W NASZEJ SZKOLE

ŚRODA 19.04.

Wycieczka klas 5a i 5b  na ścieżkę edukacyjną Kraków -Barycz :  Ekologiczne sposoby gospodarowania odpadami.

CZWARTEK 20.04 i  WTOREK  25.04 i późniejsze terminy

„Artystyczny recykling”  – prace wykonywane prze uczniów kl. 4 i 5 na  lekcjach techniki.

PIĄTEK  21.04.

„Środowisko przyrodnicze Krakowa- smutki i radości”- debata ekologiczna uczniów kl. 6    z wykorzystaniem prezentacji przygotowanych w programie Power Point.

2  godz. lekcyjna;  świetlica szkolna.

PONIEDZIAŁEK 24.04. lekcje wychowawcze

– „Bądź odpowiedzialnym mieszkańcem Krakowa” – przygotowanie  apelu, ulotki – przekonywujących mieszkańców miasta do  podejmowania ekologicznych działań

( niezbędne materiały otrzymają wychowawcy klas 4-6; uczniowie przynoszą przybory do rysowania, kartkę A-4)

Od 25.04 do 28.04- lekcje przyrody

Warsztaty ekologiczne klas 6 „Jaki  mam wpływ na środowisko przyrodnicze Krakowa”

Od 19.04 do 28.04-  WYCIECZKI KL. 4  DO LASKU WOLSKIEGO

Zajęcia warsztatowe- Znaczenie terenów zielonych w obrębie miasta, ochrona przyrody w Krakowie.

Termin uzgadnia  indywidualnie wychowawca  każdej klasy. =

PIĄTEK  28.04.

Konkurs gazetek klasowych „ W wielkim mieście nie musi być szaro- spotkania z przyrodą Krakowa” (szczegóły w odrębnym ogłoszeniu).

PONIEDZIAŁEK 22.05.17

Apel – podsumowanie Wiosennej Akcji Ekologicznej ( 3. godz. lekcyjna, świetlica szkolna).