Świetlica

Świetlica czynna jest w godzinach od 7.00 – 17.00

Karta zapisu ucznia do świetlicy szkolnej

klauzula dotycząca przetwarzania danych osobowych

Zapisy dotyczące zachowania bezpieczeństwa w świetlicy w czasie pandemii

Regulamin świetlicy szkolnej

Organizacja pracy świetlicy  w roku szkolnym 2021/2022

wicedyrektor mgr Jolanta Nawrocka – sala nr 3 (przed porannym lekcjami, wszystkie grupy)

mgr Marzena Dziadkowiec, mgr Renata Lewandowska-Gajda, mgr Ewa Gajda, mgr Marta Niemczyk –  sala nr 3 – klasy 3a, 3b, 3c, w wyjątkowych sytuacjach uczniowie klasy 4

mgr Elżbieta Rępińska – klasa 1b

mgr Ewa Ciemięga – sala nr 4- klasy 2a, 2b

mgr Dorota Niemiec- sala nr 6- klasy 1c,1a

mgr Agnieszka Kutela kl. 2c

mgr Anna Molik – klasa 2 a

Zajęcia organizowane przez świetlicę szkolną:

 • zajęcia sportowe (zabawy ruchowe)
 • zajęcia komputerowe
 • zajęcia artystyczne (plastyczne, muzyczne)
 • zajęcia indywidualne (konstruowanie budowli z klocków, zabawy        w kącikach tematycznych)
 • imprezy świetlicowe, konkursy szkolne i pozaszkolne
 • oglądanie bajek oraz filmów dostosowanych do wieku
 • gry: planszowe, logiczne, zręcznościowe
 • zajęcia intelektualne (czytelnicze, konkursy wiedzy, )
 • odrabianie zadań domowych

Nasza świetlica jest miejscem pracy i odpoczynku uczniów naszej szkoły po zajęciach lekcyjnych. Celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki po lekcjach poprzez: organizowanie czasu wolnego (gry, zabawy, konkursy, inscenizacje itd.), pomoc w odrabianiu zadań domowych, rozwijanie zainteresowań, wdrażanie zasad kultury życia codziennego. Mamy do dyspozycji 5 sal : pierwsza duża ze sceną, przeznaczona jest do zajęć stolikowych, gdzie można pograć w różne gry planszowe, odrobić lekcje, pobawić się i popracować twórczo. Odbywają się tu również różne występy, konkursy, akademie, przedstawienia itp. Głównie przebywają tutaj uczniowie z klas III i IV. Pozostałe sale przeznaczone są dla uczniów kl. I i II.

MIKOŁAJE SĄ WŚRÓD NAS;)

Dziś Mikołajki- święto, na które czekają wszystkie dzieci.  W naszej szkole dzieci oczekiwały  wizyty Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów:) Zorganizowane  zostały również różnego rodzaju akcje świąteczne m.in Dzień Mikołajowych Czapek- pomysłu Małego Samorządu (kl. I-III). Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. Wszystkim przydałby się uśmiech    i choćby chwilowe oderwanie od codziennych trosk. Dlatego większość uczniów i nauczycieli -również panie ze świetlicy :)-dołączyły do akcji i założyły czapki św. Mikołaja, świąteczne opaski, okulary;) .Dziś również zostały ogłoszone wyniki  świetlicowego konkursu plastycznego ” Portret św. Mikołaja”. Na konkurs dostarczono około 50 prac. Jury miało bardzo trudny wybór. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych.
Wyniki  przedstawiają się następująco:
Klasy I
1 miejsce: Jagoda Kurdziel – klasa I b
2 miejsce: Franciszek Wiśniewski – klasa I b , Franciszek Skalski – klasa I c
3 miejsce: Lena Krasny – klasa I a , Liliana Sobolewska – klasa I a
Wyróżnienie: Julia Ślązak – klasa I b,  Bruno Wojtala – klasa I c
Klasy II
1 miejsce: Alicja Szkutnik- klasa II a , Magdalena Podraza – klasa II b
2 miejsce: Weronika Kuczyńska – klasa II a , Weronika Kmiecik – klasa II a
3 miejsce: Zuzanna Wilaszek – klasa II b
Wyróżnienie: Aleksander Moskwa – klasa II b, Żaneta Zapała – klasa II a
Franciszek Gorczycki- klasa II b
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy;)

Konkurs Szopek Krakowskich 

W czwartek 2 grudnia 2021r. rozpoczął się 79 Konkurs Szopek Krakowskich. Zgromadzone na Rynku Głównym ,wokół pomnika Adama Mickiewicza- szopki można było podziwiać od 10.00 do 12.00. Po hejnale w południe wyruszył wokół Rynku korowód szopek. Potem nastąpiła ich prezentacja oraz ich twórców. Później szopkarze przenieśli swoje prace do Pałacu Krzysztofory , gdzie zostaną one ocenione, a następnie pokazane publiczności -zgodnie z tradycją. Wystawa pokonkursowa trwać będzie do końca lutego 2022r. W tym roku szkolnym nasza szkoła zaznaczyła swój udział w konkursie. Szopka prezentująca „26- tkę” powstała podczas zajęć świetlicowych . Wykonali ją uczniowie z klasy 3c pod kierunkiem i przy pomocy p. Ewy Gajdy- wychowawcy świetlicy. Może nie jest największa , ale dla nas najpiękniejsza:):):)

 

    

 

WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „JESIENNE NASTROJE”

W dniu wczorajszym tj. 29 listopada 2021 r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski „Jesienne nastroje” dla klas I-III. Wybrzmiały wiersze m.in. Doroty Gellner, Danuty Wawiłow, Jana Brzechwy ,  Juliana Tuwima,  także Tadeusza Wywrockiego, Lucyny Krzemienieckiej.  Decyzją jury laureatami zostali:
KLASY I
I miejsce: Szymon Uznański kl. 1a
II miejsce: Julita Piech kl. 1c
III miejsce: Laura Nadzieja kl. 1a
wyróżnienie: Hanna Kolasa kl. 1a
Liliana Korpak kl. 1b
KLASY II
I miejsce: Jan Nocoń kl. 2a
II miejsce: Zofia Wachnicka kl. 2a
III miejsce: Lena Ślusarek kl. 2a
wyróżnienie: Sylwia Romańska kl. 2c
KLASY III
I miejsce: Maja Samsel kl. 3a
II miejsce: Aleksander Szydłowski kl. 3b
III miejsce: Tymon Lis kl. 3a
wyróżnienie: Miłosz Sobesto kl. 3c
Wszystkim biorącym udział dziękujemy, a laureatom gratulujemy:)

Ja w świecie zawodów

Pierwsze zadania w Ramach Ogólnopolskiego projektu  przypisane na miesiąc październik zostały zrealizowane . Tworzyliśmy grę Memory- Zawody  oraz bawiliśmy się  w Kalambury-nasze zainteresowania               

Było wiele śmiechu i dobrej zabawy.

 

 PROJEKTY REALIZOWANE   

W NASZEJ ŚWIETLICY

KREATYWNE  PRACE PLASTYCZNE

Od września tego roku nasza szkoła rozpoczyna niesamowitą przygodę plastyczną przystępując do MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO Kreatywne prace plastyczne. Jest to II edycja prawdopodobnie najbarwniejszego projektu edukacyjnego na świecie!

Projekt będzie realizowała Pani E. Ciemięga.

Więcej informacji na Portalu:

 

https://szkola-podstawowa.edu.pl/projekt-kreatywne-prace…/

 

 

 

 

„ŚWIETLICZAKI NA TROPIE…ZAGADEK”

II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO

W roku szkolnym 2021-2022 nasza świetlica bierze udział w projekcie „Akademia Świetlicowa. Świetliczaki na tropie…zagadek”, którego organizatorem jest Wydawnictwo SUKURS, reprezentowane przez redakcję miesięcznika ” Świetlica w szkole” oraz „Biblioteka w szkole”. Projekt trwa od września 2021r. do maja 2022r. Jego celem jest wychowanie aktywnego , świadomego swoich możliwości ucznia, uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata, działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata, rozwijanie zdolności  manualnych, współpraca między placówkami w całej Polsce.

Zadaniem uczestników jest wykonanie co najmniej 10 zadań spośród 30 podanych oraz przysłanie sprawozdania (opis plus zdjęcia). Po zakończeniu projektu zostaną wręczone certyfikaty.

Projekt realizowany będzie pod nadzorem p. Renaty Lewandowskiej- Gajdy

 

30 września rozpoczęliśmy w naszej świetlicy realizację poszczególnych zadań w ramach prowadzonego ogólnopolskiego projektu  „Świetliczaki na tropie… zagadek”. Na pierwszy ogień poszło zadanie „Ile jest kropek?” Uczniowie klas 3 obejrzeli prezentację o Aborygenach , poznali kilka ciekawostek . Zaznajomili się z ich malarstwem kropkowym. Następnie tą metodą wykonali prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na tablicy w holu szkoły.

 

 

 

7 października odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu. Tym razem świetliczaki zapoznały się ze zjawiskiem mimikry- czyli umiejętnością upodobania się zwierząt bezbronnych do zwierząt zdolnych do obrony lub do otoczenia poprzez przybieranie ich kształtu , barwy , zachowania co stwarza dobre warunki do kamuflażu. Wykonali pracę plastyczno- techniczną- z talerzyków i słomek- kameleona- mistrza kamuflażu.

21 października świetlicą zawładnęli Masterchefowie Jr., a to za sprawą realizacji kolejnego zadania z projektu. Tematem zajęć było zagadnienie czy pomidor to owoc czy warzywo? Z punktu widzenia botaniki pomidor jest mięsistą jagodą -a więc owocem. Jednak ze względu na niską zawartość cukru i charakter zastosowania powszechnie zalicza się je do warzyw. Uczniowie obejrzeli prezentację o dobrodziejstwach jakie przynosi spożywanie owoców i warzyw , ich bogactwie w witaminy, poznali ich podział ze względu na kolory , a także jak przygotowywać warzywa i owoce, aby zyskać jak najwięcej, a stracić jak najmniej z ich wartości. Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna . Świetliczaki z przyniesionych przez siebie produktów przygotowali  sałatki owocowe i warzywne. Po uporządkowaniu stanowisk pracy, zaprezentowali swoje dania. Następnie wszyscy z apetytem je skonsumowali. Było zdrowo i pysznie:). Nikt nie oddał „fartucha”

Kolejnym zadaniem , z którym się zmierzyliśmy było wspólne tworzenie książki kucharskiej ( 4.11.2021r.) Uczniowie klasy 3 poznali polskie tradycje kulinarne, historię kuchni polskiej,  dowiedzieli się kto uznawany jest za patrona polskich kucharzy. Porozmawialiśmy o ulubionych smakach , potrawach .Obejrzeli przyniesione książki kucharskie, wybrali przepisy, które następnie przepisali na specjalnie przygotowanych kartkach , ozdabiali je rysunkami, wycinankami. Niektórzy przynieśli przepisy swoich ulubionych potraw. Takim sposobem stworzyliśmy świetlicową książkę kucharską. Znalazły się w niej m.in. przepis na pyszną zupę cebulową, spaghetii bolonese czy słodkie rogaliki.

18 listopada świetliczaki zmierzyły się z kolejnym zadaniem w ramach projektu. Tym razem wcielili się w twórców sztuki współczesnej – stworzyli galerię obrazów op-art. Obejrzeli przykładowe obrazy w stylu op-art, dowiedzieli się czym charakteryzuje się w ogóle ten rodzaj sztuki , czym właściwie jest op-art…..i czy faktycznie „ten obraz się rusza?;)”

Od 2 grudnia przez kilka kolejnych zajęć wraz z grupą świetliczaków na tropie…realizowaliśmy kolejne zadanie w ramach projektu. Tym razem zajęliśmy się tematem zamków w Polsce, ciekawostek oraz legend z nimi związanych. Uczniowie wymienili jakie znają zamki. Podzielili się również swoją wiedzą i wrażeniami z wycieczki ,na której byli wcześniej i podczas której zwiedzili jeden z zamków w Wielkopolsce , a mianowicie zamek w Kórniku. Przypomnieliśmy sobie krótką historię tego zamku i związanej z nim legendy o Białej Damie -słynnej Teofili z Działyńskich schodzącej z obrazu. Ten zamek stał się dla nas inspiracją do stworzenia własnego zamku, który zyskał nawet swoją Białą Damę 🙂 A oto efekty naszej pracy….:)

AKCJA ZDROWO I SPORTOWO

Jest to projekt edukacji i aktywizacji ruchowej dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych (klasy 0-3).Projekt trwać będzie do 30 czerwca 2022r.

Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród najmłodszych dzieci. Cele to :

Aktywne dzieci to zdrowsi dorośli.

Aktywność fizyczna zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu.

Zdrowe nawyki trwają przez całe życie.

Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji.

Zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie.

Kids&Sport w ramach Programu, zapewnia Uczestnikom materiały edukacyjne –  dwa razy w miesiącu, do końca okresu trwania Programu, zestawy materiałów, w których skład mogą wchodzić teksty, scenariusze i konspekty zajęć, filmy prezentujące przykłady zabaw i ćwiczeń sportowych, przesyłane Uczestnikom w formie elektronicznej.

Materiały edukacyjne są przygotowywane przez partnerów akcji i dotyczą różnych aktywności: sport, zdrowie, higiena, dieta, itp.

Uczestnicy akcji mogą brać udział w wielu konkursach, w których nagrody ufundowane są przez sponsorów i partnerów akcji.

Każda zarejestrowana placówka i każdy koordynator otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji.

Koordynatorem z ramienia naszej świetlicy jest p. Marta Niemczyk.

JA W ŚWIECIE ZAWODÓW

W roku szkolny 2021/2022 Pani D. Niemiec   będzie realizować wraz z grupą dzieci z klasy 1c  Ogólnopolski  projekt  – „Ja w świecie zawodów”.

Cele projektu:

 • doskonalenie umiejętności uczniów w poznawaniu różnych źródeł informacji, możliwości korzystania z nich, w tym umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji,
 • stwarzanie dzieciom możliwości do odkrywania swoich predyspozycji i zainteresowań,
 • wspomaganie kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji społecznych.

 

Skip to content