Wydarzenia 2016/2017 / Relacja z zakończenia projektu „Zachować dziedzictwo kulturowe – skarby historii i przyrody”

„ZACHOWAĆ DZIEDZICTWO KULTUROWE – SKARBY HISTORII I PRZYRODY” 

Piątego czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu edukacyjnego „Zachować dziedzictwo kulturowe – skarby historii i przyrody”. Projekt ten, realizowany w ramach Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w roku szkolnym 2016/2017, przeznaczony był dla dzieci przedszkolnych, klas 0-3 oraz 4-6 szkół podstawowych Małopolski. Patronat honorowy nad projektem objęty został przez Zamek Królewski na Wawelu oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. W projekcie uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego (wych. p. Natalia Szymczyk), klasy IIIa (wych. p. Krystyna Basista) oraz IIIb (wych. p. Jadwiga Musiał) naszej szkoły. Uczniowie brali udział w warsztatach historycznych po Krakowie, które prowadziły animatorki projektu: Lucyna Nieć i Joanna Szeląg.

Wśród nagrodzonych prac plastycznych znalazły się dzieła uczniów Szkoły Podstawowej nr 26. Delegacja nagrodzonych dzieci uczestniczyła w uroczystej gali rozdania nagród w sali edukacyjnej  na Wawelu, gdzie mogły obejrzeć także wystawę swoich prac na tablicach oraz w wydrukowanej książce Skarby historii i przyrody Krakowa. 

Oto lista nagrodzonych dzieci oraz galeria fotograficzna z uroczystości:

Martyna Czopek- kl. 0

India Dudek- kl. 0

Szymon Gut- kl. 0

Adrian Malirz- kl. 0

Gabriela Smolińska – kl. 0

Pola Godniowska – kl.IIIa

Jan Wronicz – kl. IIIa

Gratulacje!

 Wychowawca oddziału przedszkolnego -Natalia Szymczyk

Skip to content