Aktualności / PODRÓŻE DOOKOŁA ŚWIATA

„PODRÓŻE DOOKOŁA ŚWIATA” to cykl zajęć podróżniczo – czytelniczych, prowadzonych w klasach 1 C i 2 B. Zajęcia prowadzone były po lekcjach 2 razy w miesiącu. Dzieci „podróżując” z własnymi paszportami i zbierając pieczątki ze zwiedzanych krajów miały okazję poznawać ich kulturę, zwyczaje i ciekawostki. Na koniec podróży tworzyły ciekawe prace plastyczne. Uczniowie „zwiedzali” świat poprzez filmy, spotkanie z podróżnikiem, zdjęcia,  prezentacje i książki. Uczyli się korzystać z map, atlasów i kodów QR.

Książki podróżnicze, które nas inspirowały i pomagały w podróżach to:

  • Nela na tropie przygód
  • Nela i skarby Karaibów
  • Nela i tajemnice oceanów
  • Nela na Kole Podbiegunowym
  • „Machiną przez Chiny” Ł. Wierzbickiego
  • Bolek i Lolek – atlas świata
  • „Zdobyć Koronę” A. Czerwińska-Rydel
  • „Gringo wśród dzikich plemion” W. Cejrowskiego

Zajęcia prowadziły  mgr Dorota Niemiec i mgr Elżbieta Oleksy

Skip to content