Aktualności / Mitologiczne inspiracje, czyli „Teatr słowa – teatr wyobraźni” na lekcjach języka polskiego w klasie 5a i 5c

W klasie 5a i 5c przedwiośnie na lekcjach języka polskiego było związane z tematami dotyczącymi mitologii greckiej. Wśród uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jako podsumowanie tych zagadnień – działania zostały przeniesione także na małą scenę teatralną w sali lekcyjnej w postaci miniatury teatralnej do mitu „Demeter i Kora”. Uczniowie w grupach przygotowywali swoje występy, które następnie prezentowali w klasie. Tu podstawowym tworzywem teatru oczywiście byli uczniowie-aktorzy, którzy budowali dla widza – swoich kolegów i koleżanek – umowną rzeczywistość teatralną za pomocą swoich kreacji scenicznych i ruchu scenicznego. Było to także związane z kształceniem umiejętności prezentacji samego siebie m.in. dzięki właściwemu przygotowaniu czytanego tekstu, czyli roli i dobrej współpracy w grupie. To z kolei związane było z przyniesieniem odpowiednich rekwizytów i podstawowych elementów dekoracji, a resztę stanowiła nieograniczona wyobraźnia oraz fantastyczna zabawa, bo teatr to wyjątkowy proces twórczy!

 

Skip to content