Aktualności / Pożegnanie długoletniego dyrektora naszej szkoły śp. mgra Zygmunta Głuca

W poniedziałek, 28 marca 2022r. na cmentarzu w Borku Fałęckim pożegnaliśmy byłego długoletniego dyrektora naszej szkoły śp. mgra Zygmunta Głuca. Zajmował to  stanowisko w latach 1968-1990. Był nauczycielem wiedzy o społeczeństwie, wychowawcą wielu pokoleń dzieci i młodzieży, działaczem podgórskiej i krakowskiej oświaty.

Już za jego kadencji w szkole działały pracownie przedmiotowe j. polskiego, matematyki, j. rosyjskiego, historii, fizyki, chemii i geografii. Powołano klasę matematyczną i  zorganizowano dla uczniów lekcje szachów. Tworzono też klasy sportowe piłki nożnej i  ręcznej pod opieką KS Garbarnia. Dwukrotnie remontowano budynek. Dbano o wystrój szkoły i otoczenie.

Prężnie działały ZHP, PCK, SKO i LOK oraz LOP, a także koła zainteresowań. Uczniowie otrzymywali nagrody za 100% frekwencję i osiągnięcia w nauce. Duża wagę  przywiązywano do działań wychowawczych, organizacji imprez szkolnych, prezentowania talentów i zdolności. Tradycje i wzorce zapoczątkowane przez doświadczonego pedagoga są kultywowane do dziś i szanowane przez następców.

 

Skip to content