Aktualności / Niezwykłe spotkanie z archeologiem

     23 stycznia 2023r. odwiedził uczniów klasy 2c archeolog, p. Damian Stefański (tata Idy, jednej z uczennic naszej klasy). Z zapartym tchem dzieci słuchały opowieści o pracy archeologa, o badaniach wykopaliskowych prowadzonych nie tylko w Krakowie na Zwierzyńcu, w okolicach naszego miasta np. w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, ale i poza granicami Polski. Po spotkaniu już wiedzą, jak wyglądał człowiek neandertalski żyjący przed dziesiątkami tysięcy lat na terenach Małopolski, jak udało mu się przetrwać i dostosować do trudnych warunków klimatycznych epoki lodowcowej. Potrafią odpowiedzieć na pytania: co jadł, czy nosił ubranie, na jakie zwierzęta polował, czy miał broń, a jeżeli tak, to jaką? Atrakcją spotkania było oczywiście obejrzenie z bliska, a nawet dotknięcie czy przymierzenie kopii różnorodnych eksponatów z Muzeum Archeologicznego oraz wspólne szlifowanie ostrza na płycie szlifierskiej. To były niezapomniane zajęcia. 

Skip to content