Aktualności / Projekt międzynarodowy – Online Exchange Program- Connecting Students From Around the World

29.03.23 rozpoczęliśmy realizacje projektu „Online Exchange Program- Connecting Students From Around the World”, który ma na celu propagowanie nauki języka angielskiego oraz poznawanie innych kultur. 

Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie nawiązali kontakt z nastolatkami w ich wieku, odkrywając nową kulturę. Głównym celem projektu jest nauczenie naszych uczniów, że język angielski jest doskonałym narzędziem do komunikowania się z obcokrajowcami, którzy nie mówią w naszym ojczystym języku.

Projekt rozpoczęliśmy spotkaniem online z uczniami szkoły podstawowej Colégio Ação w Santaluz-Ba w Brazylii. W spotkaniu brali udział uczniowie klasy 5c oraz 4c, którzy mieli możliwość zadania swoim rówieśnikom wielu pytań dotyczących ich codzienności. Spotkanie było pełne emocji i bardzo podobało się wszystkim uczestnikom.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne. W grudniu będziemy również mieli możliwość  goszczenia nauczyciela z Brazylii, odpowiedzialnego za projekt, Rafaela Costa. Jako nauczyciel pilotujący projekt również planuję krótki pobyt w Brazylii i prace z tamtejszymi nastolatkami. 

Trzymajcie za nas kciuki 👍

Nauczyciel odpowiedzialny za projekt: Anna Głuc

Skip to content