Aktualności / Majowe święta

Kończy się majowy czas, ale wraz z jego rozpoczęciem przypadały wyjątkowe trzy dni, w których obchodziliśmy ważne święta. Maj – to szczególny miesiąc w historii Polski, naszej Ojczyzny.

28 kwietnia uczniowie klas I-III postanowili uczcić majowe święta.  Podczas lekcji nauczyciele przybliżyli młodym ludziom okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku.  Uczniowie zagłębili się w historię Polski oglądając przygotowane na tę okazję prezentacje multimedialne oraz filmy edukacyjne, a także tworzyli notatki związane ze świętami majowymi.

Była to także sprzyjająca okoliczność do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły. Aby upamiętnić ten doniosły fakt, uczniowie odświętnie ubrani w stroje galowe, wspólnie z wychowawcami odśpiewali hymn państwowy. Wśród biało – czerwonego szkolnego korytarza, rozbrzmiały słowa piosenek o Polsce, które uczniowie klas I-III przygotowali na tę okazję.  Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych i młodszych – jest przecież codzienne pielęgnowanie pamięci o historii naszego kraju.

 

 

 

 

 

Skip to content