Aktualności / Dzień Dziecka kl. 4c w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa 4c wybrała się do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Prelekcja astronomiczna była połączona z seansem w planetarium a tematyka zajęć obejmowała zagadnienia astronomiczne, astronautyczne, fizyczne i geograficzne.
W bardzo przystępny i ciekawy sposób zostały przedstawione odkrycia współczesnej astronomii, miejsca Ziemi we Wszechświecie czy ewolucji gwiazd. Uzupełnieniem prelekcji był seans w nowym cyfrowym planetarium, gdzie pod sztucznym niebem prezentowane były ciekawe zjawiska astronomiczne widoczne na sferze niebieskiej. Dzięki wizycie w MOA dzieciaki mogły poznać charakterystyczne gwiazdozbiory pór roku oraz niezwykłe wydarzenia widoczne nocą.
Skip to content