Aktualności / Informacja dotycząca klas sportowych o profilu Gimnastyka Sportowa

Zajęcia w oddziałach sportowych Szkoły Podstawowej nr 26 im. A. Struga w Krakowie będą kontynuowane w ilości 10 godzin tygodniowo zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami, w szczególności § 1 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 października 2012 roku w sprawie warunków tworzenia, organizacji oraz działania oddziałów sportowych, szkół sportowych oraz szkół mistrzostwa sportowego ( Dz. U. z 2012 r. poz. 1129, dalej), art. 137 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku prawo oświatowe ( (Dz.U. z 2023 r. poz. 900 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 marca 2017 r. w sprawie oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego (Dz.U. z 2020 r. poz. 2138, dalej r.o.d.o.s.)

Kadra nauczycieli od lat dokłada wszelkich starań aby zajęcia prowadzone w oddziałach sportowych Szkoły Podstawowej nr 26 w Krakowie były na najwyższym poziomie, tak aby zapewnić uczniom jak najlepszą możliwość ich rozwoju na każdym poziomie, zgodnie z ich predyspozycjami i przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Zajęcia z gimnastyki sportowej, wyczynowej lub rekreacyjnej zawodnicy realizują w swoich klubach sportowych. W ramach dodatkowych godzin zajęć z gimnastyki sportowej na poziomie wyczynowym lub rekreacyjnym zachęcamy Państwa do realizowania ich w Uczniowskim Klubie Sportowym 26 mieszczącym się przy naszej szkole. Do naszej kadry trenerskiej od września 2023 dołączy trener i zawodnik Filip Sasnal wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, reprezentujący nasz kraj podczas Mistrzostw Europy, aktualny członek Kadry Narodowej w Gimnastyce Sportowej. Został również powołany do Kadry Olimpijskiej.

Plan zajęć „UKS 26” zostanie podany po 15 sierpnia 2023. Wszystkie zajęcia będą się odbywały na nowej hali sportowej. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu na adres email: uks26krakow@gmail.com

Uczniowie klas sportowych o profilu Gimnastyka Sportowa mogą reprezentować dowolne kluby sportowe!!!

Skip to content