Aktualności / Zajęcia na lodowisku uczniów klas 2b i 2c

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas IIb i IIc uczestniczyli w zajęciach na lodowisku KS Cracovia. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Zachód” realizuje program nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach od połowy lat 70-tych ubiegłego stulecia. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani oraz bardzo doświadczeni nauczyciele – instruktorzy MOS Kraków Zachód. Uczniowie mogli wszechstronnie doskonalić swoją sprawność fizyczną. Szlifowali indywidualne umiejętności jazdy na łyżwach. Pokonywali własne słabości i lęki oraz rozwijali wytrwałość w dążeniu do celu. Uczyli się oraz utrwalali właściwe postawy oparte na współpracy i szacunku. W każdym tygodniu utrwalali podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na lodowisku.

Dzieci bardzo chętnie oddały się łyżwiarskim szaleństwom, był to dla nich sprawdzian swoich możliwości. Dużą odwagą wykazały się dzieci, które pierwszy raz stawiały kroki na lodzie. Wszyscy z zaangażowaniem starali się wykonywać polecenia instruktorów, którzy zachęcali i pomagali w „trudnych chwilach”. Było przyjemnie, pomimo tego, że ciągle ktoś się przewracał. Dzieci świetnie poradziły sobie z tą formą aktywności. Był to fantastyczny czas, podczas którego wszyscy uczniowie wiele się nauczyli oraz znakomicie się bawili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content