Aktualności / Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

Drodzy Rodzice, Przyjaciele, Sąsiedzi, Mieszkańcy Dzielnicy XIII, Mieszkańcy Krakowa 😊

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 26 oraz grono pedagogiczne zachęcają do wzięcia udziału  w głosowaniu w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku chcemy wesprzeć projekt lokalny nr 14 – Dzielnica XIII „Podgórski ogródek na placu targowym” Projekt dzielnicowy nr 14.

Jest on dla nas ważny dlatego, że dotyczy miejsca bezpośrednio sąsiadującego z naszą szkołą. Projekt zakłada aktywizację społeczności lokalnej Podgórza przez stworzenie ogólnodostępnej infrastruktury na placu miejskim. Rewitalizacja placu polegać będzie na naprawie nawierzchni z płyt betonowych, zainstalowaniu donic z roślinami, siedzisk i pergoli.

Głosować będzie można od 22 września do 6 października 2023 r.

zdjęcie kobiety i mężczyzny w strojach z epoki Ludwika XVI. Kobita głosuje tradycyjnie na papierze, a mężczyzna przez telefon komórkowy
Fot. Budżet obywatelski

Głosować będzie można:

  • online – poprzez platformę internetową budzet.krakow.pl
  • osobiście – poprzez kartę do głosowania w jednym ze 179 punktów do głosowania

Wykaz punktów do głosowania dostępny jest tutaj.

Aby głos był ważny, należy zagłosować na trzy projekty dzielnicowe zgodnie z dzielnicą zamieszkania oraz na trzy projekty ogólnomiejskie. Najwyżej oceniany przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt.

Skip to content