Aktualności / Konkurs wiedzy o Harrym Potterze

W dniu wczorajszym tj. 29 listopada w świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiedzy o Harrym Potterze . Na potrzeby  konkursu nasza świetlicowa scena zamieniła się w salę wykładową Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Turniej miał  za zadanie wyłonić najlepszych adeptów tej szkoły. Uczniów- młodych czarodziejów- przywitała oraz prowadziła ów turniej  nauczycielka wróżbiarstwa ( o wątpliwym talencie w tym zakresie;)) prof. Sybilla Trelawney. Dlatego też darowała sobie przepowiadanie kto zwycięży wykorzystując swoją kulę czy fusy z kawy- o tym zadecydować miała wiedza i umiejętności uczniów. Zanim turniej się rozpoczął młodzi czarodzieje zostali przydzieleni do 4 domów. A pomogła w tym niezawodna Tiara Przydziału, której decyzji nikt nie odważył się sprzeciwić.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w 7 konkurencjach. Był to m.in. test wyboru oraz pytania otwarte dotyczące znajomości 3 pierwszych części przygód Harrego Pottera, znajomości zaklęć. Mieli także za zadanie skojarzyć i połączyć w pary postać z jej opisem, skojarzyć z daną postacią rekwizyt, ustalić o kim lub o czym jest mowa w wylosowanym fragmencie tekstu. Podsumowaniem turnieju była gra w quidditcha- każdy uczestnik miał trafić złotym zniczem w okrąg.

Turniej zakończył się z wynikiem:

I- GRYFFINDOR ( w składzie : Tymon Syguda kl. 3c, Franek Swoboda kl. 3 c, Tomasz Chudyba kl. 3c)

II- SLYTHERIN ( w składzie : Tymon Brodowski kl.3b, Tadeusz Kaczmarek kl. 3b, Filip Łukaszka kl. 3b)

III- HUFFLEPUFF ( w składzie : Izabela Kosała kl. 4b, Franciszek Gorczycki kl. 4b, Ida Stefańska kl. 3c)

IV- RAVENCLAW ( w składzie : Joanna Kapuśniak kl.3c, Patrycja Opalińska kl. 3c, Alicja Kołomyńska kl. 3b)

Gratulacje należą się wszystkim, bowiem różnice w punktacji między poszczególnymi miejscami są minimalne.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła – jw.-prof. Sybilla Trelawney( czyt. Renata Lewandowska- Gajda ;))